15+
سن
4/10
قدرت بدنی
7 روز
مدت

موج‌سواری از ورزش‌های روی آب است که در آن موج سوار زمانی که در قسمت جلوی موج قرار می‌گیرد روی تخته می‌ایستد و با قدرت موج حرکت می‌کند.

بومی‌های جزیره‌های فیجی، تاهیتی و هاوایی از هزار سال پیش کاری شبیه به موج سواری را انجام می‌دادند. آنها با تخته‌های چوبی برای ماهیگیری به آب می‌رفتند و در زمان بازگشت با موج به ساحل بازمی‌گشتند. در سال ۱۷۷۸ این رویداد توسط یک دریانورد بریتانیایی در تاهیتی دیده و ثبت شد. در سال ۱۹۰۵ اولین مدرسهٔ موج سواری در آمریکا باز شد و در دههٔ ۱۹۶۰ تغییرات اساسی در ساخت تخته‌های موج سواری روی داد و در سال ۱۹۷۰ اولین مسابقات این رشته برگزار شد.[۱]

ابتدایی‌ترین تخته‌ها بسیار بلند و بدون فین بودند که بعدها به آن یک فین بزرگ برای کنترل بیشتر در موج اضافه شد که کاری شبیه به سکان را انجام می‌داد. بعدها برای جهت دهی بهتر و حرکات نمایشی به جای یک فین بزرگ از ۲ تا ۶ فین کوچکتر استفاده شد که مانور بردها را بسیار بالا برد و تخته‌ها کوتاهتر شدند؛ که در حال حاضر پر طرفدارترین تخته‌ها برای مسابقات حدود ۱٫۵ متر با ۳ فین می‌باشند. هرچند هنوز هم از تخته‌های بلند با ارتفاع حدود ۳ متر با یک فین بلند استفاده می‌شود که مسابقات مخصوص به خود را دارد.

از مهمترین سازمان‌های جهانی موج سواری می‌توان به World Surf League و International Surfing Association اشاره کرد. این ورزش برای اولین بار در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن به بازی‌های المپیکی اضافه شده‌است.
بزرگترین موجی که در رکوردهای جهانی گینس ثبت شده‌است مربوط به موج ۲۳٫۸ متر بوده‌است که توسط «گرت مَکنامارا» در شهر نَزَره (Nazaré) کشور پرتغال ثبت شده‌است.
از دیگر رشته‌های مرتبط با موج سواری می‌توان به پدل بردینگ، موج سواری پشت قایق، موج سواری بادبانی، موج سواری با بدن و … اشاره کرد.

لباس ورزشی راحت،کلاه، ژاکت و کرم های ضد آفتاب.

محل خروج / بازگشتمیدان آزادی ، تهران
زمان حرکتترجمه

لطفا ۸:۱۵ صبح می توانید برای خروج سریع ساعت ۸:۳۰ صبح وارد شوید..

زمان بازگشتتقریبا ۶:۳۰ بعد از ظهر
پوشیدن
شامل
مربی حرفه ایوعده های غذایی
۱ساعت وقت آزادحمل و نقل در مینی مربی
شامل نمی شود
تجهیزات گشت وگذار
جریمه مربی

موج سواری در ایران تنها در جنوب ایران و در منطقه چابهار انجام میشود که خشبختانه چند سالی میشه که به صورت حرفه ای به این ورزش مهیج آبی نگاه میشه و جای پیشرفت و سرعت در انجام پروژه های مربوطه را دارد.

اطلاعات تکمیلی

تاریخ10 بهمن
۱

۸.۳۰صبح – ۹.۳۰ صبح: حمل و نقل

  • حرکت راس ساعت ذکر شده در محل معین شده انجام میشود.لذا خواهشمندیم قبل از وقت مقرر در محل حضور داشته باشید .
۲

۹.۳۰ صبح – ۱۱.۰۰ صبح: باشگاه موج های خروشان

  • رسیدن به جنوب و باشگاه موج سواری
۳

۱۱.۰۰ ظهر – ۲.۰۰ بعد از ظهر: آموزش

  • در این زمان و همراه با خوردن غذا آموزش های تئوری موج سواری داده خواهد شد.
۵

۲.۳۰ بعد از ظهر – ۴.۳۰ بعد از ظهر: موج سواری

  • اولین تمرین ها و تجریه های موج سواری .
۶

۴.۳۰ بعد از ظهر – ۵.۳۰ بعد از ظهر: استراحت و آموزش

  • کمی استراحت و تغذیه همراه با آموزش های تکمیلی.
۷

۵.۳۰ بعد از ظهر – ۶.۳۰ بعد از ظهر: اقامت

  • شب اول اقامت در بوم گردی شب های جنوب.

نظرات

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

تنها مشتریانی که این محصول را خریداری کرده اند می توانند نقد و بررسی ثبت کنند.