ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) یک پلتفرم و سامانه/وب سایت آنلاین است که هدف آن تجمیع و اطلاع رسانی برنامه/ تورهای ماجراجویی و ادونچری گردشگری ست. کاربران این وب‌سایت و کلیه خدمات جانبی که از طریق همین وب‌سایت معرفی شده باشند، اعم از آژانسها و برگزارکنندگان سفر و یا مخاطبینی که از این اطلاعات به هر نحوی بهره می‌جویند، ضمن استفاده از وب‌سایت و یا خدمات جانبی آن قوانین و مقررات ذیل را پذیرفته اند.


برگزارکننده سفر/ تور/ برنامه های ماجراجویی تخصصی و فنی:

برگزارکننده سفر شخص حقیقی یا حقوقی ست که با ایجاد حساب کاربری از نوع برگزارکننده در وبسایت ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) اقدام به انتشار اطلاعات و آگهی برنامه های گردشگری و ماجراجویانه و آموزشی خود و اعضای زیرمجموعه خود می نماید.


تور یا فعالیت یا سفر و گردشگری/ ماجراجویی:

برنامه گردشگری داخلی و خارجی که برگزارکننده آن را در وبسایت ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) معرفی می‌نماید.

برگزارکنندگان ملزم به رعایت بدون و قید و شرط موارد زیر هستند و ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) هیچ گونه توافق و قراردادی خارج از آن‌چه در این سند تنظیم شده است، با برگزارکنندکان ندارد.


برگزارکنندگان باید مجوزهای لازم را از مراجع ذی‌صلاح  جهت برگزاری تور یا سفر اخذ نموده باشند.(حکم مربی گری در رشته های مربوطه از فدراسیون مربوطه، مجوز برگزاری برنامه ها / تورها / سفرها و … ، بیمه نامه های حوادث و شخصی و گروهی از بیمه کنندگان معتبر داخلی ، مدارک و ثوابق دال بر مجاز بودن و صلاحیت برگزار کنندگان از مراجع قضایی ، ورزشی، درمانی و …مجوزهای لازمه برای حضور در مکان های نظامی ، ثبت شده ملی و کشوری ، مناطق محافظت شده، و هر گونه مجوز برای تصویربرداری و عکاسی و شکار و پرنده نگری و همچنین اقامت در اماکن و مناطق خاص ، مجوزهای استفاده از ادوات ویژه نظامی و غیر نظامی مثل انواع کوادروتر و ربات های پرنده با قابلیت های نقل و انتقال و حمل وسایل / فیلم برداری و عکس برداری/ ضبط صدا / رکوردرها / شنودها / دوربین های شکاری و دید در شب و حرارتی و مادون قرمز و…مجوزهای لازم به منظور تصویر برداری و عکاسی و ضبط صدا از اماکن و مناطق و افراد و …)


تنظیم اطلاعات آژانس، سفر یا تور براساس قوانین جمهوری اسلامی با موازین اخلاقی و بدون توهین صورت پذیرد.


امتناع از ثبت سفرهایی که برنامه اجرای آن‌ها از سوی قوانین جمهوری اسلامی ایران ممنوع اعلام شده است.


ثبت شماره حساب در سایت ممنوع هست.


ثبت سفرها در دسته‌های غیر مرتبط با دسته‌های اعلامی در وب‌سایت مجاز نمی‌باشد.

هرگونه تخریب اموال عمومی / نظامی / ملی / مذهبی / زیست محیطی / محیط زیست / آتش سوزی / عدم رعایت نظافت و حفظ محیط زیست / حمل و استفاده ازهر گونه مواد مخدرو شیمیایی و مشروبات الکلی / نقل و انتقال حیوانات و گیاهان  بومی و منطقه ای از زیست گاه اصلی خود / هر گونه دخالت و تغییر در اکوسیستم و محیط زیست وزندگی تمامی  جانداران و…. برعهده مسؤولین و برگزارکنندگان تورها / برنامه ها / مجری ها / گروهها / و افراد ذی نفع می باشد و پاسخگویی و مسؤلیت تمامی موارد ذکر شده و از قلم افتاده در مجامع قضایی و داوری و اداری و… بر عهده ی مسؤولین و برگزارکنندگان تورها / برنامه ها / مجری ها / گروهها / و افراد ذی نفع می باشد.

مسؤلیت حفظ جان و مال و سلامتی کلیه افراد و حیوانات خانگی همراه  و حیوانات وحشی حاضر در مناطق و حاضر در هر برنامه ی سفر و گردشگری و تور و ماجراجویی بر عهده مسؤولین و برگزارکنندگان تورها / برنامه ها / مجری ها / گروهها / و افراد ذی نفع می باشد.

و مجموعه و سایت ماجراجوهای ایرانی  iranadventurers.com/ iranadventurers.ir  هیچ گونه مسؤلیتی در این موارد ندارد و پذیرا نمی باشد.

صحت اطلاعات برگزارکننده، سفر و تور، تطابق تصاویرو فیلمهای  ارائه شده با محل اجرای سفر به عهده برگزارکننده می‌باشد.

در صورت درج اطلاعات نادرست یا ناقص در زمان ثبت سفر، ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) هیچ مسئولیتی در خصوص تصحیح یا تکمیل اطلاعات ندارد و این وظیفه به عهده دارنده حساب کاربری ثبت کننده سفرو مجریان و برگزارکنندگان می باشد

در صورت هرگونه تغییر مشخصات و یا برنامه‌های سفر لازم است اطلاعات درج شده در سایت را در اسرع وقت بروز نمایند.

در صورت هرگونه تغییر در مشخصات و اطلاعات برگزارکننده اعم از آدرس، تلفن ، ایمیل و … ، آژانس / گروه / فرد مسؤول مربوطه باید در کوتاهترین زمان نسبت به درخواست ویرایش مشخصات خود اقدام نماید.

سوءاستفاده از سایت ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) در جهت آسیب رساندن به شبکه ها یا کامپیوتر دیگران پیگرد قانونی خواهد داشت.

استفاده از نرم افزار و برنامه‌های هک نمودن در وب‌سایت غیرقانونی بوده و پیگرد قانونی خواهد داشت.

جهت حفظ امنیت سایت ، آژانس / گروه / فرد مسؤول باید کلیه اصول امنیتی را در استفاده از بخش مدیریت درج تور رعایت نموده و از در اختیار قرار دادن مشخصات کاربری خود ، به افراد متفرقه پرهیز کند. در صورت سواستفاده از اطلاعات حساب کاربری و درج اطلاعات غلط ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و تمامی هزینه ها و ضرر و زیان به وجود آمده بعد از محاسبه توسط ماجراجوهای ایرانی iranadventurers.com عینا از خاطی اخذ می گردد و فرد مسؤول / گروه / آژانس مربوطه موظف به پرداخت همه هزینه های برآورد شده در طی یک ماه از تعیین و برآورد خسارات به عمل آورده و اعلام iranadventurers.com به فرد/گروه خاطی می باشد.

ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) در خصوص موارد ذیل مسئولیتی ندارد:

 ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) مسئولیتی در خصوص بررسی صحت مجوز ندارد و تنها کاربران را از تورهای برگزار شده مطلع مینماید

صحت و دقت اطلاعات سفرهای تنظیم شده به عهده برگزارکننده می‌باشد

حتی در صورتی که امکان بررسی کیفیت تور یا خدمات یک آژانس / گروه / فرد مسؤول را داشته باشد و به هر نحوی آن را به کاربران اعلام نماید، این اطلاع‌رسانی تنها جنبه پیشنهاد داشته و مسبوق به اطلاعات گذشته یا اطلاعاتی که در اختیار ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) گذاشته است، می‌باشد. کاربران می بایست خود صحت اطلاعات را پیش از اخذ هر گونه تصمیمی بررسی نمایند.

در صورت بروز هر گونه تغییر در برنامه تور در زمان اجرا، مسوولیتی متوجه ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) نخواهد بود و برگزارکننده تور مسُوول خواهد بود تا اطلاعات را بروز نموده و یا مسافران خود را به هر نحو لازم مطلع نماید.

در صورتی که شخص دیگری به نام یک آژانس مسافرتی و بدون اطلاع مدیریت عامل آژانس/گروه اقدام به ایجاد حساب کاربری برای آژانس یا … نماید، ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) با توجه به این که امکان شناسایی افراد را ندارد، مسولیتی در این خصوص نمی پذیرد و تمامی مسئولیت ها متوجه فرد خاطی ست.

مدیر عامل آژانس مسافرتی / گروه ها می توانند با ارائه اسناد مثبته مبنی‌ بر داشتن پست مدیریت عاملی در آژانس / گروه مربوطه تقاضای تغییر اطلاعات حساب کاربری و تحویل آن و یا مسدودی حساب را نماید.

ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) مسئولیتی در خصوص پاسخگویی به مشتریان آژانس / گروه / فرد مسؤول نخواهد داشت و در صورت عدم پاسخگویی یا پشتیبانی مناسب از طرف آژانس / گروه / فرد مسؤول می‌تواند حساب کاربری را مسدود نماید.

ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) اجازه خواهد داشت:

هر گونه دخل و تصرف در اطلاعات برنامه ها ، افراد ، اعضا ، تورها، سطوح دسترسی به سایت ،ایجاد طرح و توسعه و تغییرات در سایت و اعلان ها و نحوه نمایش هر گونه محتوا توسط ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com)

کاملا مجاز می باشد.

 سفرهایی که از نظر ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) نامناسب شناخته شوند را حذف نماید.

در صورت مشاهده یا احتمال دادن تخطی کاربران از قوانین و مقررات، ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) می‌تواند حساب کاربری را مسدود موقت یا دایم نماید.

با توجه به نیاز به حفظ چهارچوب یکسان از طرف تمام برگزارکنندگان در معرفی سفرها، فرم‌های تعریف شده پنل مدیریت یا سایر بخش‌های وب‌سایت می‌بایست با توجه به اطلاعات موجود در فرم یا راهنماهای ارائه شده در وب‌سایت ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) یا آدرس‌‌های جانبی معرفی شده سایت اصلی تکمیل گردد. در صورت عدم رعایت چهارچوب‌های اعلام شده iranadventurers.com می‌تواند نحوه درج اطلاعات را تصحیح نموده و یا اطلاعات نامرتبط را حذف نماید.

  ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) خود را موظف می‌داند:

 اطلاعات شخصی کاربران به صورت محرمانه در سایت ماجراجوهای ایرانی (iranadventurers.com) به امانت ذخیره می گردد و تحت هیچ شرایطی در معرض دید یا استفاده ی دیگران به خصوص برگزارکنندگان تور نخواهد گرفت.

اطلاعات و مشخصات سفرها و همچنین اطلاعات برگزارکنندگان که در وب‌سایت درج می‌شوند، غیرمحرمانه و عمومی تلقى خواهند شد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تاثیر این توافق نامه حاکم خواهد بود.